Header Ads

“Отримати грошову допомогу в Україні”: Хто може розраховувати на виплату і як її оформити

Фонд соціального страхування України здійснює певне матеріальне забезпечення застрахованих громадян – виплату лікарняних, допомогу по вагітності та пологах, а також допомогу на поховання.
Допомога по тимчасовій непрацездатності
Допомога по тимчасовій непрацездатності (лікарняні), включаючи догляд за хворою дитиною, є компенсацією втрати заробітної плати (доходу) в разі настання одного з таких страхових випадків:
• тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;
• необхідності догляду за хворою дитиною;
• необхідності догляду за хворим членом сім’ї;
• догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої людини, яка доглядає за цією дитиною;
• карантину, введеного органами санітарно-епідеміологічної служби;
• тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, більш низькооплачувану роботу;
• протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
• перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм (курс реабілітаційного лікування всім працевлаштованим, які мають в ньому медичну потребу, також фінансується Соцстрахом).
Право на цей вид матеріального забезпечення мають застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи, здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Розмір цієї допомоги залежить від страхового стажу застрахованої особи: від 50% середньої зарплати (якщо стаж не перевищує 3 роки) до 100% (якщо стаж – понад 8 років).
Підставою для призначення цієї допомоги є листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.
Допомога по вагітності та пологах
Другий вид матеріального забезпечення – допомога по вагітності та пологах – надається застрахованій особі в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу.
Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, податки і внески з неї не утримуються.
Цей вид матеріального забезпечення перераховується Фондом не пізніше 10 робочих днів з дня отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Кошти перераховуються на окремий поточний рахунок роботодавця, відкритий в банку для зарахування страхових коштів.
Допомога на поховання
Соцстрах виплачує допомогу на поховання, але крім поховання пенсіонерів і безробітних. Ця допомога не може бути меншою за розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом і призначається сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть.
Крім того, в разі смерті потерпілого на виробництві, Фонд здійснює виплату разової грошової допомоги, яка дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також відшкодовує вартість ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.
На платформі Blogger.